A A A A

Strona główna

Placówka w Aninie działa od 1983 roku. Znajduje się w przedwojennej willi, położonej w samym sercu osiedla. Celem filii Anin jest tworzenie przyjaznego miejsca do rozwoju pasji dzieci, młodzieży i dorosłych. Umożliwianie obcowania ze sztuką oraz zgłębiania wiedzy o kulturze i historii. 

Na mapie Warszawy znani jesteśmy z organizacji cyklicznych wydarzeń dla dorosłych pasjonatów gier planszowych - Zgrany Wawer edycja Trudne Gry oraz dzielnicowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Wspólnie z filią Radość WCK co roku przygotowujemy Jarmark Wielkanocny.    

Filia Anin specjalizuje się w tradycyjnych zajęciach sekcyjnych (nauka gry na instrumentach, plastyka, ceramika) oraz w zajęciach naukowych. To tutaj pod patronatem Dzielnicy Wawer odbywają się turnieje szachowe i brydżowe. Tutaj także mają miejsce spotkania miłośników gier planszowych (w ramach projektu Zgrany Wawer). Działa tu także jedyne w okolicy kino oraz Kabaret ZADRA tworzony przez artystów-amatorów. Dużą popularnością cieszą się zajęcia dedykowane rodzicom z najmłodszymi dziećmi oraz spektakle teatralne dla przedszkolaków.

Jesteśmy miejscem spotkań wawerskich seniorów i punktem, w którym odbywają się zebrania rady dzielnicy, spotkania kombatantów, spotkania sąsiedzkie, narady twórców czasopisma Między nami Aninianinami oraz spotkania Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Anin. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, innymi instytucjami kultury i placówkami oświatowymi. Rozwijamy wolontariat. Jesteśmy otwarci na inicjatywy mieszkańców i chętnie pomagamy w realizacji ich pomysłów.