A A A A

Projekty

Największym naturalnym bogactwem Wawra są... jego mieszkańcy. Dlatego cieszymy się, że to właśnie z Państwem możemy współpracować, realizując projekty o charakterze edukacyjno-animacyjnym. Współczesny Wawer, największa z warszawskich dzielnic, wciąż jest młody i poszukujący swojego charakteru na tle miejskiej tkanki stolicy. Poznajemy jego historię i współczesność, zasoby naturalne i potencjał społeczny. Mamy nadzieję  że może stać się miejscem atrakcyjnym i tętniącym kulturą. Zapraszamy do współpracy mieszkańców, organizacje pozarządowe, artystów, animatorów. Czekamy na Wasze pomysły i dobrą energię.

Zainteresowanych współpracą przy projektach prosimy o kontakt: Ewa Andrearczyk - eandrearczyk@um.warszawa.pl

 

Logo projektu Partnerstwa instytucji rozwijających wolontariat- WCK Nadwiśle i Szkoła Podstawowa nr 404

Partnerstwa instytucji rozwijających wolontariat. Najnowsza wawerska szkoła podstawowa oraz nowe miejsce działania Wawerskiego Centrum Kultury- WCK Nadwiśle połączyły sily we wspieraniu wolonatariatu młodzieżowego. Wolontariusze mają pracować na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, prowadząc zajęcia i spotkania w Miejscu Aktywności Lokalnej. Projekt „Partnerstwa instytucji rozwijających wolontariat” finansuje m.st Warszawa.

Logo projektu PIRAMIDA KULTURY Z BIBLIOTEKĄ

PIRAMIDA KULTURY Z BIBLIOTEKĄ. Projekt o charakterze edukacyjnym skierowany do wszystkich grup wiekowych. Miał on zachęcić odbiorców do częstszego sięgania po słowo pisane. Projekt realizowany był w różnych formach dla różnych grup wiekowych

Logo projektu W kinie w Aninie, czyli Kino WRZOS 2

W kinie w Aninie, czyli Kino WRZOS 2. Dzięki dofinansowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 udało się zrealizować projekt zakładający adaptację pomieszczenia na potrzeby kina oraz sfinansowanie 20 seansów.

Logo projektu Partnerstwo dla Wawra

„Partnerstwo dla Wawra”. Poniższy reportaż z realizacji projektu pokaże jak ciekawe rezultaty przyniósł projekt „Partnerstwo dla Wawra” we wrześniu 2021 roku.

Logo projektu „Sosna, która łączy” – cykl wydarzeń i warsztatów

„Sosna, która łączy” – cykl wydarzeń i warsztatów. Ideą projektu było docenienie i popularyzacja działań społecznych związanych z drzewem-symbolem czyli Falenicką Sosną.

Logo projektu "Zróbcie coś, może film jakiś". Warsztaty filmowe dla młodzieży.

Zróbcie coś, może film jakiś. Młodzieżowe warsztaty filmowe w Wawrze. Projekt przywracający wiarę w radość współtworzenia. Projekt finansuje m.st Warszawa.

Logo projektu Wszyscy śmiejemy się w jednym języku

"Wszyscy śmiejemy się w jednym języku" to cykl warsztatów międzykulturowych adresowanych do uczniów szkół podstawowych. Iskrą, która zapoczątkowała pracę nad projektem jest myśl: "wszyscy śmiejemy się w jednym języku".

Logo projektu LAS W NAS. TRZY ŚCIEŻKI

LAS W NAS. TRZY ŚCIEŻKI. Las na przemian budzi zachwyt i strach, szacunek i onieśmielenie i tak od wieków. Las w wielu kulturach jest święty, łączy nas z przyrodą, daje wytchnienie. Największy fenomen życia lasu to jego trwałość i stabilność, a jednocześnie elastyczność i dynamika wynikające ze skomplikowanej struktury i różnorodności.

Logo projektu CYPRIAN KAMIL NORWID? OBECNY!

CYPRIAN KAMIL NORWID? OBECNY! - interdyscyplinarny projekt realizowany z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Głównym celem projektu jest pokazanie jak wszechstronnym artystą był Cyprian Kamil Norwid. To nie tylko poeta, ale także dramaturg, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof.

Logo projektu Kultura i Natura

KULTURA I NATURA
Sztuka, przyroda, ekologia- zielone działania Wawerskiego Centrum Kultury.

Logo projektu FABRYKA SZTUKI 2.0

Fabryka Sztuki 2.0 - młodzieżowy projekt o Kazimierzu Szpotańskim. Druga edycja młodzieżowego projektu Fabryka Sztuki 2.0 odbywała się od lipca do listopada 2020 roku w Wawerskiej Strefie Kultury.

Logo projektu HOP-SIUP, scenerie do bajki zrób

HOP-SIUP, scenerie do bajki zrób / nagroda WNEK 2019. Ten projekt to cykliczne warsztaty teatralno-plastyczne, które odbywają się w jedną niedzielę w miesiącu. Do każdych zajęć jest napisany scenariusz, który zawiera fragmenty lub całe teksty bajek, opowiadań, fraszek.

Logo projektu Drzewo życzeń

Drzewo życzeń jest wielokulturowym, międzypokoleniowym, ekologicznym projektem realizowanym równolegle na Usynowie i w Wawrze.

Logo projektu Fabryka sztuki

Fabryka sztuki. Inspiracją projektu była postać Kazimierza Szpotańskiego, inżyniera, pioniera polskiego przemysłu elektrycznego, nowoczesnego biznesmena, który w 1938 założył w Międzylesiu filię Fabryki Aparatów Elektrycznych.

Logo projektu EksperymenTY Sztuki on-line

EksperymenTY Sztuki to cykl filmów przygotowanych z myślą o osobach dorosłych, które pragną dowiedzieć się więcej o różnych technikach artystycznych i zrozumieć je.

Logo projektu Wawerskie Sobótki Artystyczne

Wawerskie Sobótki Artystyczne, to cykliczne warsztaty o charakterze edukacyjno-animacyjnym skierowane do rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 7 lat.

Logo projektu Sztuka z Bliska

SZTUKA Z BLISKA / nagroda WNEK 2019. Projekt „Sztuka z bliska” powstał z potrzeby zapewnienia aktywności kulturalnej osobom, które z racji wieku i stanu zdrowia nie są w stanie dotrzeć na zajęcia do miejsc edukacji kulturalnej, a nadal chcą pozostać aktywne.

Logo projektu Świat ma wiele barw

Świat ma wiele barw. To projekt edukacyjno -kulturalny, którego głównym celem było podnoszenie kompetencji związanych z wielokulturowością.

Logo projektu Depesza z Polski

DEPESZA Z POLSKI / nagroda WNEK 2018. „Depesza z Polski” to interdyscyplinarny projekt oparty na działaniach edukacyjno-animacyjnych związanych z ogólnopolskim i lokalnym kontekstem obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Logo projektu Wieża Babel/Wawer. Kolejna próba porozumienia.

Wieża Babel/Wawer. Kolejna próba porozumienia. Projekt „Wieża Babel/Wawer. Kolejna próba porozumienia” za cel stawiał sobie wzmacnianie postaw sprzyjających wzajemnemu szacunkowi między przedstawicielami różnych narodowości i kultur...

Logo projektu "Wawer i Wola. Nasze historie"

Wawer i Wola. Nasze historie. To tytuł zrealizowanego w 2017 r., partnerskiego projektu trzech dużych instytucji kultury: Wawerskiego Centrum Kultury, Wolskiego Centrum Kultury oraz Centrum Kultury Wilanów.

Logo projektu Sąsiedzi

„Sąsiedzi” - projekt skierowany do społeczności lokalnej zainteresowanej współtworzeniem bogatego, wartościowego życia kulturalnego na swoim osiedlu.

Logo projektu Teatralne Żywioły "W stronę muzyki"

TEATRALNE ŻYWIOŁY. W STRONĘ MUZYKI / nagroda WNEK 2017. Nasza przygoda zaczęła się od pomysłu odsłonięcia w wawerskim ogrodzie kultury korzeni muzycznych, etnograficznych oraz kulturowych mikroregionu Urzecza i zaprezentowanie ich w teatralnym kształcie.

Logo projektu Media Show

MEDIA SHOW / nagroda WNEK 2016. Projekt realizowany był przez młodzieżowy Teatr Ani Pół w Wawerskim Centrum Kultury. Powstał autorski scenariusz, a następnie spektakl SHOW oraz muzyka skomponowana i nagrana przez uczestników zajęć...