A A A A

"Późne Debiuty. Buenos Aires" - Spotkanie cykliczne / 26.03.2025 / WCK Marysin

Data wydarzenia: 26.03.2025 19:00


Późne Debiuty. Buenos Aires - Spotkanie cykliczne / 26.03.2025 / WCK Marysin

26.03.2025 – „Późne Debiuty. Buenos Aires miasto, ludzie, taniec"
Spotkanie w ramach cyklu Późne Debiuty
Godz. 19:00
Dla dorosłych i seniorów

WCK Filia Marysin zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Późne debiuty”. Tym razem z mieszkańcem Marysina, Dariuszem Rdzankiem, który na co dzień zajmuje się „czarnymi skrzynkami” a po godzinach jest tancerzem tanga argentyńskiego. Podczas spotkania pokazane zostaną zdjęcia z pobytu tangowego w Buenos Aires. Buenos Aires – miasto Ameryki Południowej leżące na zbliżonym równoleżniku co Przylądek Dobrej
Nadziei – najbardziej wysuniętego na południe miejsca Afryki.
Daleko ale.. zarazem blisko, bo w potocznej mowie, w słowach piosenek, w marzeniach.W Buenos Aires przenikają się wzajemnie motywy – miasto, ludzie, taniec.W swojej historii ściśle związane z historią Europy, emigracją, architekturą, kulturą.
Od lat skupisko wielu narodowości.
Nieodłączne tango, wiąże współcześnie Buenos Aires z całym światem. A po spotkaniu odbędzie się krótka impreza taneczna z nauką kroku podstawowego tanga argentyńskiego.

Wstęp bezpłatny
Sala widowiskowa na parterze.

 


WCK FILIA MARYSIN, UL. KORKOWA 119/123,
WWW.WCK-WAWER.PL, 22 812 01 37